Artykuły

Tajemnice małżeńskiej sypialni

TEATR Robert Rozmus, Stefan Friedmann oraz inni znani aktorzy z warszawskiego Teatru Bajka wystąpią dziś gościnnie w Szczecinie w spektaklu "Dzikie żądze".

Autorem spektaklu jest John Tobias. Państwo Griffin to zamożne małżeństwo w średnim wieku, mieszkające w bogatej dzielnicy Londynu. On jest prezesem dużej firmy pracującej na zlecenie państwa, ona przystojna, nieco znudzona, ale raczej dama. Dorobili się syna na Oxfordzie i wiejskiego domku pod Londynem. Są ustabilizowani i coraz bardziej znudzeni.

Wszystko im się układa poza jedną rzeczą. Przestał wychodzić im seks, a wiedzą, że regularne uprawianie seksu podnosi sprawność organizmu, zwiększa jego wydolność i dotlenia każdą komórkę. Pobudza krążenie. Jedna namiętna noc może zastąpić kilka godzin na siłowni, całując się spalamy około 20 kalorii, a podczas stosunku od 100 do 300 kalorii. Podniecenie wytwarza w mózgu związki chemiczne - endorfiny, a nadnercza uwalniają hormon - kortyzol działający rozluźniająco i usuwający ból głowy.

W księgarni odkrywają wyjątkowy podręcznik "Zrealizuj swoje fantazje" dr Leopolda Baumgartnera. Żeby ratować małżeństwo i obudzić żądze postanawiają wprowadzić go w życie. Nie jest to łatwe. Jednak los okazuje się łaskawy. Zabawa toczy się już sama. I to nieprzewidywalnie.

Humor w sztuce jest strasznie rubaszny. Gdyby policzyć żarty dotyczące rozkoszy lub nade wszystko braku rokoszy alkowy, "Dzikie żądze" mogłyby bez problemu rywalizować z komediami z cyklu "American Pie". Gra aktorów jest na wysokim poziomie. Świetne kostiumy i muzyka.

Szczecinie spektakl zostanie pokazany dwukrotnie o godz. 17.30 i 20.30 w Teatrze Polskim. Na scenie będzie można zobaczyć dobrze znanych aktorów: Annę Korcz, Elżbietę Zającównę, Stefana Friedmanna, Roberta Rozmusa, Karola Strasburgera. Stroje do spektaklu przygotował znany polski projektant Maciej Zień.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji