Artykuły

Gdynia. "Pies z kulawą nogą" w Miejskim

Pierwsza od lat propozycja dla dzieci w Teatrze Miejskim w Gdyni. W sobotę 19 marca polska prapremiera "Psa z kulawą nogą" Olgi Czekiny

Po czterech latach spektakle dla dzieci wracają do repertuaru Teatr Miejskiego. Ostatni raz Miejski zaprosił dziecięcą widownię na premierę "Czarnoksiężnika z krainy Oz" w marcu 2007. Od tej pory cisza. Aż do jutra, gdy po raz pierwszy w Polsce zobaczymy "Psa z kulawą nogą", uwspółcześnioną adaptację tekstu Olgi Czekiny. Spektakl reżyseruje Zdzisław Starczynowski, reżyser i choreograf, który przedz laty gościnnie wystawiał w Gdyni "Pamiętnik wariata" według Gogola (w Miejskim) i "Moscoviadę" Andruchowycza (w Teatrze Muzycznym).

Po latach Starczynowski wraca do Gdyni spektaklem o przygodach zagubionego psa, który w sennym świecie poszukuje swojego pana. W roli czworonoga wystąpi gościnnie Joachim Lamża (pomysłodawca spektaklu, który do przedsięwzięcia namówił Starczynowskiego) i na zmianę Bogdan Smagacki. W roli eleganckiego czarnego kota, na którego podwórko trafia zbłąkany pies, zobaczymy Elżbietę Mrozińską. - Tu zaczyna się odwieczny spór psa z kotem i udowadnianie sobie, kto jest ważniejszy - opowiada reżyser. Jak łatwo się domyślić i w tej bajce - podobnie jak u Ezopa - zwierzęta reprezentują typy ludzkie. Z ich ambicjami, problemami i radościami. Wszystkie postaci stylizowane są na bohaterów komedii dell'arte, np. dziewczynka to baletnica Colombina.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji