Artykuły

Polkowice. "Pułkownik Ptak" na Festiwalu "Oblicza Teatru"

Ulubieniec festiwalowej publiczności, Teatr Polski ze Szczecina, już jutro zaprezentuje się na polkowickiej scenie.

Tym razem wystawi znakomitą komedię absurdu, która zweryfikuje powszechne pojmowanie szaleństwa i normalności.

Przedstawienie "Pułkownik Ptak", które zostanie zaprezentowane 3 marca o godz. 19.00 w Auli Forum, to kolejna propozycja w ramach Festiwalu "Oblicza Teatru" - XIII Polkowickie Dni Teatru.

Teatr Polski ze Szczecina cieszy się ogromną popularnością i sympatią wśród lokalnych wielbicieli Melpomeny. Bilety na jego spektakle zawsze wyprzedają się na pniu. - Popularność szczecińskiego teatru wcale mnie dziwi. Przecież jego spektakle to gwarancja teatralnej rozrywki na najwyższym poziomie - mówi Andrzej Wierdak, Dyrektor Artystyczny Polkowickich Dni Teatru.

W spektaklu zagrają dobrze znani festiwalowym widzom szczecińscy aktorzy, m.in. Michał Janicki, Marek Żerański, Jacek Polaczek. Muzykę do przedstawienia przygotował Adam Opatowicz - dwukrotny laureat "Złotego Miedziaka" Nagrody Publiczności Polkowickich Dni Teatru, w kategoriach: najlepsze opracowanie muzyczne oraz najlepsza reżyseria.

"Pułkownik Ptak" to znakomita komedia absurdu, której akcja rozgrywa się w czasie wojny bałkańskiej, w szpitalu dla psychicznie chorych, mieszczącym się w dawnym klasztorze. Wojenna rzeczywistość sprawia, że w placówce brakuje żywności, lekarstw, ubrań, opału. Pewnego dnia w pobliżu szpitala ląduje zrzut NATO z pomocą humanitarną. Pacjenci, prócz jedzenia i medykamentów, znajdują tam mundury sił pokojowych. To wydarzenie na zawsze odmieni ich życie. Pod wodzą Pułkownika Fietisowa pacjenci uwierzą we własne siły i spróbują zawalczyć o powrót do normalności.

Sztuka bułgarskiego dramatopisarza Christo Bojczewa jest satyrą na Europę końca XX w., objętą pożarem wojny na Bałkanach. W groteskowej akcji dramatu ukryte jest drugie dno, które skłania do refleksji nad tym, kto jest normalniejszy: zdrowy człowiek wywołujący wojny czy schizofrenik szukający pomysłu, jak te wojny skończyć

3 marca, godz. 19.00 - Aula Teatr Polski - Szczecin

Christo Bojczew

PUŁKOWNIK PTAK

reżyseria: Ryszard Major

Przekład: Hanna Karpińska

Reżyseria- Ryszard Major

Scenografia - Ewa Krechowicz

Muzyka - Adam Opatowicz

obsada: Marek Żerański, Zbigniew Filary,Sławomir Kołakowski, Lidia Jeziorska, Michał Janicki, Jacek Piotrowski

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji