Artykuły

Warszawa. "Sukienka z dziurką" w Studio

Off Studio to cykl, w którym występować będą grupy pozainstytucjonalne, niemające stałego miejsca, w którym mogą grać przedstawienia.

Jako pierwsza pokazana zostanie najnowsza produkcja grupy artystycznej Teraz Poliż, założonej w 2008 roku zaangażowanej społecznie formacji kobiet: reżyserek i aktorek. Rozpoczynając działalność, pisały o sobie: "Odczuwamy wspólną potrzebę, by tworzyć. Jesteśmy żeńską grupą, bo tak wyszło, ale tak jest dobrze. Zamierzamy się starać, aby nasze działania więcej o nas mówiły niż słowa zapisane w materiałach informacyjnych". Zadebiutowały w Warszawie spektaklem "8 kobiet" w reżyserii Marty Ogrodzińskiej. Na koncie mają też "Psychozę naszą codzienną 4.48" Uli Kijak oraz "Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić" Ogrodzińskiej.

"Sukienkę z dziurką" Kijak przygotowała z czterema aktorkami, które wcielają się w mistrzynie lub adeptki sztuki uwodzenia. Kurtyzany, gejsze, prostytutki, utrzymanki... Kobiety wymieniają się rolami jak w kalejdoskopie, pokazując świat, w którym jedyną wartością kobiety staje się liczba zdobytych mężczyzn i jej pieniędzy, które ci mogą im zapewnić. Pytanie: czy kobiety są tu ofiarami, czy sprytnymi uwodzicielkami wykorzystującymi męską naiwność?

"Sukienka z dziurką", grupa artystyczna Teraz Poliż, reż. Ula Kijak, wyk. Dorota Glac, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka, Dominika Strojek, Teatr Studio, PKiN, plac Defilad 1, Warszawa, bilety: 30 zł, rezerwacje: 22 656 69 41, poniedziałek (28.02), godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji