Artykuły

Teatr TV. Wiosenne premiery

Największa scena teatralna zaprasza na premierowe spektakle w doborowej obsadzie i w reżyserii uznanych twórców. Emisja od 28 lutego, poniedziałek, godz. 22.10.

Jeszcze w lutym widzowie zobaczą "Powidoki" w reżyserii Macieja Wojtyszki. To sztuka o skomplikowanych losach pary wybitnych artystów - Rosjanki Katarzyny Kobro i Polaka o niemieckich korzeniach Władysława Strzemińskiego - którzy uciekają z radzieckiej Rosji, by ułożyć sobie wspólne życie w Polsce. Warto zwrócić uwagę na znakomite role Niny Czerkies i Mariusza Wojciechowskiego, za które artyści otrzymali główne nagrody aktorskie Festiwalu Dwa Teatry 2010, a autorzy scenariusza - nagrodę za najlepszy tekst oryginalny.

W marcu Jedynka zaprasza na "Rosyjskie konfitury" w reżyserii Krystyny Jandy, która proponuje nam wielkanocne święta z bohaterami Ludmiły Ulickiej, popularnej rosyjskiej powieściopisarki. Kwietniową premierą teatralną będzie "Czarnobyl - cztery dni w kwietniu" w reżyserii Janusza Dymka. Spektakl Sceny Faktu, w ćwierć wieku od faktycznych wydarzeń w Czarnobylu, przypomina ten moment pokazując, jak ludzie z rozmaitych środowisk zachowywali się w obliczu katastrofy. W spektaklu zobaczymy wybitnych polskich aktorów: Annę Radwan-Gancarczyk i Zbigniewa Zamachowskiego.

W maju TVP1 pokaże "Boulevard Voltaire". Spektakl autorstwa i w reżyserii Andrzeja Barta opowiada o polsko-żydowskich stosunkach, ukazuje je poprzez losy pary bohaterów-emigrantów, od trzydziestu lat osiadłych w Paryżu. W rolach głównych: Ewa Wiśniewska i Janusz Gajos.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji