Artykuły

"Garbus" pełen zagadek

Akcja "Głosu Robotniczego" poświęcona popularyzacji najciekawszych osiągnięć łódzkich teatrów w bieżącym sezonie, spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych Czytelników. Jak już informowaliśmy, po zakończeniu cyklu prezentacji przedstawień teatralnych rozpiszemy, tak jak w ubiegłym roku, plebiscyt na najpopularniejszy spektakl w okresie między Dniami Teatru ubiegłego i obecnego roku. Przyznana zostanie także nagroda za najciekawsze osiągnięcie młodego aktora, ustanowiona przez naszą redakcję.

W najbliższą środę Teatr Nowy przedstawi w cyklu "Co tydzień teatr" słynne już przedstawienie sztuki Sławomira Mrożka pt. "Garbus". Najnowsze dzieło reżyserskie Kazimierza Dejmka wywołało powszechne zainteresowanie, zarówno w Łodzi, jak i w całym kraju, doczekało się też wielkiej liczby omówień w prasie krajowej. Na ostatnim spotkaniu reżysera i zespołu wykonawców z miłośnikami teatru okazało się, że publiczność teatralna przyjmuje sztukę Mrożka jako utwór podejmujący ważne problemy moralne współczesnego człowieka, mówi o jego postawach, kryje jednak także wiele zagadek, zarówno w swojej warstwie fabularnej, jak i filozoficznej. Właściwie każdy widz może znaleźć tutaj własną interpretację sztuki i to jest rzecz niesłychanie zajmującą.

Cóż tu jeszcze dodać? Jeśli powiemy, że obsada tego spektaklu jest wprost znakomita, że Barbara Krafftówna, Izabella Pieńkowska, Andrzej May, Mieczysław Voit, Bogusław Sochnacki, Jan Kobuszewski, Leon Charewicz dają prawdziwy popis gry aktorskiej, podają tekst Mrożka z wielką finezją i dowcipem - to będzie to powtórzenie znanych faktów, ale też najlepszą zachętą dla tych naszych Czytelników, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć "Garbusa".

Zamieszczamy poniżej kupon upoważniający do nabycia dwóch biletów na przedstawienie "Garbusa" w dniu 18 lutego br. Kasa teatru sprzedawać będzie bilety na podstawie kuponów we wtorek i środę. Licząc się z wielkim zainteresowaniem tym przedstawieniem informujemy, że kto wybierze się po bilety wcześniej, ten będzie miał większą szansę obejrzenia spektaklu.

Prosimy o nadsyłanie swoich opinii i uwag o obejrzanym przedstawieniu, fragmenty ich opublikujemy, a wszystkie będą pomocne w ustalaniu wyników naszego plebiscytu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji