Artykuły

Gdańsk. Sylwester z Neilem Simonem

Tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jak niebanalnie spędzić sylwestrową noc, zapraszamy do teatru Wybrzeże w Gdańsku 31 grudnia (godz. 19.00) na przedpremierowy pokaz komedii "Per procura" - są jeszcze ostatnie bilety (70, 110 zł).

Komedię "Per procura" napisał prawdziwy mistrz tego gatunku, twórca największych broadwayowskich hitów, Neil Simon.

Kim jest Neil Simon? Amerykaninem, żydowskiego pochodzenia - jednym z najczęściej wystawianych dramaturgów na świecie. Jest jedynym żyjącym pisarzem, który ma na Broadwayu teatr swojego imienia. Zaczynał od pisania wspólnie z bratem tekstów dla radia i telewizji. Niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran. Simon jest autorem scenariuszy do około 30 obrazów. W filmach według jego tekstów grali Jack Lemmon, Peter Falk, George Burns i Woody Allen. Neil Simon jest mężczyzną odważnym, gdyż był żonaty pięć razy, w tym z Diane Lander dwukrotnie, wiele więc wie o miłości. "Per procura" to sztuka pełna błyskotliwego dowcipu, niespodziewanych zwrotów akcji i ciętej satyry na świat politycznych celebrytów.

Na scenie wpływowy polityk, wraz z żoną Myrą, wydają ekskluzywne przyjęcie z okazji dziesiątej rocznicy ślubu. Kiedy wieczorem zaczynają się schodzić zaproszeni goście, okazuje się, że dom jest nieprzygotowany, produkty na wspaniałe potrawy czekają w lodówce, a gospodarzy... nie ma. Goście próbują więc na własną rękę zrozumieć i wyjaśnić tę dziwną sytuację.

Reżyser przedstawienia Adam Orzechowski zapewnia: "Per procura to porcja wyrafinowanego, najwyższej próby humoru. Ale nie tylko. To także sztuka o procesie zakłamywania, fabrykowaniu faktów, tworzeniu mitów". Następne pokazy przedpremierowe komedii "Per procura" czekają nas 2, 5 i 7 stycznia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji