Artykuły

Scena Osieckiej

Teatr Atelier w Sopocie zaprasza w niedzielę, 10 sierpnia, na prapremierę "Do dna" - spektaklu muzycznego przygotowanego na podstawie "Cinzana" i "Urodzin Smirnowej" Ludmiły Pietruszewskiej, z songami Agnieszki Osieckiej, do muzyki Przemysława Gintrowskiego. Scenografia i reżyseria - Andre Hubner-Ochodlo. Występują: Izabela Drobotowicz-Orkisz, Ewa Kasprzyk, Alina Lipnicka, Krzysztof Gordon, Marek Richter i Jarosław Tyrański.

W przeciwieństwie do wielu innych scen kraju sopocki Teatr Atelier nie zamyka swych podwoi w sezonie urlopowym. Od kilku lat z powodzeniem organizuje kolejne Lata Teatralne. Tegoroczne ma szczególny charakter. Teatr Atelier wystawia aż cztery premiery. "Do dna" jest trzecią.

Wcześniej, 12 lipca, miała miejsce premiera wieczoru piosenek Agnieszki Osieckiej "Nie żałuję" do muzyki, scenariusza i w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Wieczór - z udziałem Ewy Błaszczyk, Barbary Dziekan, Justyny Szafran, Marzeny Trybały, Mirosława Czyżykiewicza, Andre Hubner-Ochodlo i Marka Richtera - połączony był z uroczystością nadania Teatrowi Atelier imienia Agnieszki Osieckiej.

Druga premiera (26 lipca) "Żywa woda" - to nowy recital Anny Szałapak z krakowskiej "Piwnicy pod Baranami". Artystki, która ma w repertuarze kilka hitów wg tekstów Osieckiej. Duch poetki patronuje i innym przedsięwzięciom młodej sopockiej sceny. Songi Osieckiej znalazły się m.in. w "Apetycie na śmierć" (wg "Opowiadania o zoo" i "Piaskownicy" Albee'ego), spektaklu sopockiego Lata Teatralnego.

Czwarta premiera - "Shalom" odbędzie się 30 sierpnia. Andre Hubner-Ochodlo będzie śpiewał najpiękniejsze pieśni żydowskie w języku jidysz i polskich tłumaczeniach Agnieszki Osieckiej, Ewy Polińskiej i Mariana Hemara.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji