Artykuły

Warszawa. Nagroda Nardellego dla Tomasza Schuchardta

Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut na scenach teatrów dramatycznych otrzymał dziś Tomasz Schuchardt. Aktor został wyróżniony za rolę Jakuba w spektaklu "Bramy Raju" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

- Tomasz jest młodą, ale już znaną postacią na teatralnej mapie Polski. Wyróżniliśmy go za bardzo trudną rolę w spektaklu "Bramy Raju" Małgorzaty Bogajewskiej. Żeby odegrać i pokochać tę rolę,potrzeba było wielkiego talentu, wysiłku, uporu i pracowitości ze strony aktora - powiedziała przewodnicząca Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP, Krystyna Piaseczna, podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie.

Przypomniała, że nagroda, której pomysłodawcą była Temida Stankiewicz-Podhorecka i Sekcja Krytyki Teatralnej ZASP, ma promować zdolnych aktorów już na starcie.

Tomasz Schuchardt jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2010 roku, podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, otrzymał nagrodę za główną rolę męską w filmie "Chrzest" Marcina Wrony. Nagrodę otrzymał ex-aequo z Wojciechem Zielińskim. Wystąpił również w produkcjach "Sala samobójców" i "W stepie szerokim". Telewidzowie mogą oglądać go w serialach "Ojciec Mateusz" i "Ratownicy".

Nagroda przyznawana jest przez Sekcję Krytyków Teatralnych ZASP od roku 1999. W ciągu ostatnich dziesięciu lat nagrodzono w sumie 11 debiutujących aktorów. Tomasz Schuchardt jest 12. laureatem.

Patronem nagrody jest przedwcześnie zmarły aktor i piosenkarz Andrzej Nardelli, zapamiętany jako utalentowany i wrażliwy aktor o intrygującym głosie.

Obok symbolicznego wyróżnienia, laureat otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji