Artykuły

Warszawa. Stand-up comedy na Chłodnej 25

Teatr Montownia przygotowuje w klubokawiarni Chłodna 25 stand-up comedy "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać".

Stand-up comedy to nie tylko forma rozrywkowego występu, ale przez zwracanie się wprost do widza jest to rodzaj pół-prywatnego przedstawienia, w którym widz co chwila musi zadawać sobie pytanie: czy to co mówi aktor występujący na scenie nie jest przypadkiem prawdą?

Kiedy Rafał Rutkowski dwa lata temu przygotował na Chłodnej spektakl "To nie jest kraj dla wielkich ludzi" w jednym z ostatnich skeczy powołał do życia kolejną prywatną scenę w Warszawie: Teatr Chłodnica. Dziś razem z pozostałą trójką aktorów Montowni chce opowiedzieć widzom o zakulisowych tajemnicach wszystkich warszawskich scen.

- Dostajemy mnóstwo e-maili, publiczność zasypuje nas pytaniami, np. czy Teatr Montownia to geje? O co chodziło z tym że pani Szczepkowska pokazała pupę? To żywo ludzi interesuje. Postanowiliśmy te kwestie wyjaśnić, żebyśmy już na spokojnie mogli podziwiać Szekspira, Moliera - mówi ze śmiertelną powagą Rafał Rutkowski.

Aktorzy bez mrugnięcia okiem dodają, że w ich spektaklo-panelu usłyszymy o gorących dziś nazwiskach, wydarzeniach i nurtach w teatrze: na scenie zobaczymy starochiński teatr cieni, który według Montowni bardzo mocno wpłynął na teatr polski, teatr obrzędowy, szekspirowski, elementy z teatru Grotowskiego. Aktorzy opowiedzą o scenach prywatnych i zasadach działalności rynkowej, przedstawią nową dramaturgię i młodą reżyserię.

Poprzednie stand-up comedy jak "To nie jest kraj dla wielkich ludzi" czy "Ojciec polski" były występem jednego aktora. Tu zobaczymy całą czwórkę.

- W stand-up comedy można swobodnie wypowiadać swoje opinie. Nie jest się skrępowanym żadną formą teatralną jak np. przy wystawianiu tekstu dramatu. I to jest fascynujące - mówi Adam Krawczuk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji