Artykuły

Lublin. "Stradivariada w stronę Schulza"

Widzów Teatru Osterwy czeka kolejne spotkanie z Brunonem Schulzem. Choć właściwie należałoby raczej powiedzieć: słuchaczy, bowiem tym razem będzie to spotkanie muzyczne.

W nadchodzący poniedziałek, 29 listopada, scena teatru zamieni się w jazzową estradę. Z okazji Lubelskich Spotkań z Schulzem tego wieczoru z koncertem "Stradivariada w stronę Schulza" wystąpi Kwartet A2. Będzie to połączenie prozy wielkiego pisarza z Drohobycza z jazzowymi wariacjami na temat muzyki Igora Strawińskiego, przygotowane przez Krzysztofa Majchrzaka. Znakomity aktor w ostatnich latach coraz mocniej zaznacza swoja obecność nie tylko na deskach teatru i filmowym ekranie, lecz także na jazzowej scenie. A "Stradivariada" jest swego rodzaju syntezą obydwu pasji artysty - teatralnej i muzycznej. Czego możemy oczekiwać? - Mamy proste założenie - powiedział Majchrzak w jednym z wywiadów - robić jazz dla ludzi, którzy nienawidzą jazzu. Nasze utwory są ikonami muzyki rockowej, soulowej i jazzowej, granymi na naszych warunkach - bez zadęcia, napinania się na coś niezwykłego.

Zdanie artysty jest oczywiście dla nas miarodajne, ale niezwykłości chyba jednak także możemy oczekiwać. Niezwykła jest bowiem już sama twórczość Schulza. A w zestawieniu z warstwą muzyczną może nabrać zupełnie nowych, nieoczekiwanych znaczeń. Warto się o tym przekonać.

Kwartet A2 tworzą: Krzysztof Majchrzak - piano elektroniczne, kalimba; Janusz Brych - saksofon, klarnet, flety; Krzysztof Samela - kontrabas, gitara basowa oraz Maciej Muraszko - perkusja, instrumenty perkusyjne.

"Stradivariada w stronę Schulza"; Teatr Osterwy; 29 listopada, godz. 19; bilety - 25/15 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji