Artykuły

Sopot. W STT tańczą Chopina

Sopocki Teatr Tańca i Sopocka Scena Off de Bicz zapraszają 27 listopada o godz. 19 na spektakl "Transkrypcje. Hommage pour Chopin".

Najnowszy spektakl sopockich artystów jest metaforyczną zwielokrotnioną transkrypcją dzieł Fryderyka Chopina - aranżacją na wiolonczelę, muzykę elektroniczną, wizualizacje i taniec. "Transkrypcje" to na wskroś nowoczesne i autorskie widzenie twórczości Chopina działające na styku sztuk. Przedstawienie w założeniu ma oddawać specyficzny nastrój i emocjonalność muzyki tego kompozytora, jego niezależność artystyczną i otwartość na wielość inspiracji. Ważnym elementem widowiska są interaktywne wizualizacje, reagujące na dźwięk i ruch.

W warstwie choreograficznej spektakl dotyka tożsamości, odnajdywania własnego self, umiejętności (a czasem jej braku) tworzenia pełni w osobistej przestrzeni, jak i w kontakcie z drugim człowiekiem. Tu inspiracją stało się zdanie z listu Chopina do przyjaciela - Tytusa Woyciechowskiego, mówiące o nieprzemijającym uczuciu rozdarcia i zawieszenia między szczęściem, a niespełnieniem: "Żyjesz, czujesz, jesteś żyty, jesteś czuty przez innych, więc jesteś nieszczęśliwo-szczęśliwy" (Fryderyk Chopin).

Scenariusz, choreografia i taniec: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji