Artykuły

Lublin. Majchrzak zagra dla Schulza

Finsaż wystawy "W stronę Schulza" będzie wyjątkowy - 29 listopada w teatrze im. Osterwy specjalny koncert "Stradiwariada w stronę Schulza" zagra kwartet A2 Krzysztofa Majchrzaka. Ma to być premierowe wydarzenie.

Tylko do końca listopada można oglądać na Zamku Lubelskim wystawę prac inspirowanych twórczością Brunona Schulza.

To cykl obrazów, rzeźb, grafik i instalacji znanych, współczesnych artystów. Wystawa była już kilkakrotnie pokazywana w Polsce, ale jej lubelska edycja została wzbogacona o prace z zasobów Muzeum Lubelskiego, na przykład obraz Jana Lebensteina przedstawiający przyglądającego się sobie nagie kobiety - młodą dziewczynę i staruszkę, dwie prace Tadeusza Kantora, rysunek Witkacego i obraz Jerzego Nowosielskiego. Poszczególne obrazy są od siebie oddzielone półprzezrostymi, czarnym zasłonami, które dają widzom poczucie intymności. Klimat buduje muzyka Jerzego Satanowskiego.

Uwagę przyciąga cykl Andrzeja Kaliny - "Zlepy", czarno-białe zdjęcia ofiar Holokaustu artysta umieścił między taflami topniejącego lodu, a następnie zostały sfotografowane.

Mocno reprezentowana jest twórczość Edwarda Dwurnika, warto wymienić chociażby"Ośmiu czytających Żydów". Perełką jest oryginalny autoportret Schulza z cyklu jego słynnych grafik.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji