Artykuły

Elbląg. Piosenki Agnieszki Osieckiej po raz setny

W piątek (26 listopada) o godzinie 19 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu już po raz setny zaprezentowane zostanie "Cafe Sax".

Przypomnijmy, iż ten muzyczny spektakl złożony jest ze znanych i popularnych piosenek Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Pawia Steczka. Tytuł pochodzi od ulubionej przez Osiecką kawiarni na warszawskiej Saskiej Kępie. Reżyserem przedstawienia jest Cezary Domagała, który dokonał wyboru 22 utworów i połączył je w przepiękne widowisko o uczuciach, miłości i rozstaniu, radości i bólu życia. Na Małą Scenę przeniesiona została aura warszawskiej kawiarni. Autorką scenografii jest Tatiana Kwiatkowska. W spektaklu występują: Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik. Aktorom na scenie towarzyszy zespół muzyczny.

Przy okazji warto wspomnieć, iż przedstawienie "Cafe Sax", gorąco oklaskiwane przez publiczność nie tylko w Polsce, otrzymało już wiele nagród, m.in. podczas Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie, na Tarnopolskich Wieczorach Teatralnych na Ukrainie i na 12. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Melpomena Tawrii" w Chersonie na Ukrainie. Spektakl ten elbląscy aktorzy prezentowali też m.in. na deskach Obwodowego Kaliningradzkiego Teatru Dramatycznego oraz w Teatrze Tilzit w Sowietsku. "Cafe Sax" to nie tylko przedstawienie, to także miejsce, muzyczna kawiarnia, gdzie można się na chwilę zapomnieć, wsłuchując w piosenki o życiu, miłości, szczęściu, zdradzie, bólu, przemijaniu, gdzie można się napić aromatycznej kawy...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji