Artykuły

Elbląg. "Orkiestra Titanic" w Teatrze Sewruka

Kolejna odsłona w ramach Sceny przy stoliku i Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. Tym razem wysłuchamy tekstu bułgarskiego autora Christo Bojczewa.

Opuszczona stacyjka kolejowa, a na niej czworo życiowych rozbitków, którzy topią smutki w alkoholu i czekają... Czekają na pociąg, którym odjadą gdzieś daleko, do lepszej przyszłości. Ale żaden z przejeżdżających ekspresów nie zatrzymuje się w tym dziwnym, zapomnianym przez wszystkich miejscu. Pewnego dnia jednak na stacji pojawia się tajemniczy iluzjonista - Harry - za sprawą którego bohaterowie zostają wciągnięci w splot niezrozumiałych i coraz bardziej niesamowitych zdarzeń. "Orkiestra Titanic" to przesiąknięta humorem i groteską opowieść o tęsknocie za innym, lepszym życiem, które - podobnie jak u Czechowa - znika w nieokreśloności marzeń, o iluzji, która wchłania wszystko, nie pozostawiając nawet nikłych śladów realności.

Christo Bojczew - jeden z najwybitniejszych dramatopisarzy współczesnych - świadomie i błyskotliwie a jednocześnie przewrotnie odwołuje się do koncepcji świata jako teatru i do idei rzeczywistości, która jest jedynie mirażem, bo - jak mówi Harry - "sen nie jest życiem, aczkolwiek życie jest snem". W obsadzie: Anna Suchowiecka, Leszek Andrzej Czerwiński, Krzysztof Grabowski, Jacek Gudejko oraz Marcin Tomasik.

"Orkiestra Titanic" - 20 listopada - godz. 17:00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji