Artykuły

Mrocznie niepokojąco

Krzysztof Warlikowski, jeden z najzdolniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reżyserów młodego pokolenia wystawia w teatrze Studio "Zachodnie Wybrzeże" Bernarda Marie-Koltesa.

Koltes, choć w Polsce słabo znany, był kultowym dramatopisarzem francuskim w latach 80. I zarazem autorem "eksportowym" - w latach 1983-95 powstało około 200 inscenizacji jego sztuk w 25 krajach.

Nie po raz pierwszy Krzysztof Warlikowski sięga po Koltesa. Wiele emocji wywołał jego "Roberto Zucco" w Teatrze Nowym w Poznaniu. "Zachodnie Wybrzeże", mroczną, niepokojącą opowieść o mieszkańcach starego, zapomnianego portu, przygotowywał kilka miesięcy temu w Zagrzebiu. W warszawskim przedstawieniu wystąpią: Krzysztof Kolberger (gościnnie), Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Edyta Jungowska, Aleksander Bednarz, Redbad Klynstra, Jacek Poniedziałek, Omar Sangare oraz jako Głos Wojciech Malajkat. Wokalistka - Olena Leonenko. Autorką scenografii jest Małgorzata Szczęśniak, muzykę skomponował Paweł Mykietyn, ruch sceniczny - Wojciech Misiuro. W przedstawieniu wykorzystano przekład Aldony Skiby-Lickel.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji