Artykuły

Poznań. Pierwszy Polski Maraton Biblijny zakończony

119 godzin 2 minuty i 42 sekundy trwał Pierwszy Polski Maraton Biblijny Verba Sacra, który zakończył się w piątek [18 marca] wieczorem w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Poznaniu.

Od niedzieli [13 marca] prawie 900 osób, kolejno przez 5-7 minut, dniem i nocą czytało fragmenty Pisma Świętego. Ostatnie biblijne wersy Apokalipsy św. Jana przeczytał pomysłodawca maratonu Przemysław Basiński [na zdjęciu].

Maraton ten był jedną z form obchodzenia jubileuszu cyklu Verba Sacra, podczas którego znani aktorzy recytują fragmenty Biblii.

- Tym razem - jak powiedział PAP Basiński - oddano Biblię w ręce zwykłych ludzi. Pismo Święte czytane i przeżywane przez uczestników maratonu w różnym wieku - od 9 do ponad 80 lat - zabrzmiało wyjątkowo - dodał.

Księga, z której podczas maratonu czytano poszczególne fragmenty, to specjalny egzemplarz tzw. Biblii Poznańskiej. Ma ona 12 cm grubości, waży 11 kilogramów i oprawiona jest w skórę introligatorską. Po Świętach Wielkanocnych zostanie podarowana papieżowi Janowi Pawłowi II.

Pierwszy Polski Maraton Biblijny cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko osób, które zgłaszały się do czytania fragmentów Pisma Świętego. Zarówno w dzień jak i w nocy w kościele nie brakowało słuchaczy. Przebieg Maratonu, dzięki transmisji, śledzili w internecie zarówno mieszkańcy Polski jak i USA czy Kanady.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji