Artykuły

Warszawa. Komedia w rezyserii Dutkiewicza w Komedii

Dziewięć pięknych, utalentowanych i... wiecznie młodych kobiet. Dziewięć wspaniałych polskich aktorek (plus kilku panów). W warszawskim Teatrze Komedia trwają ostatnie przygotowania przed premierą spektaklu "Dziewczyny z kalendarza" na podstawie słynnej sztuki Tima Firtha o tym samym tytule.

W obsadzie przedstawienia reżyserowanego przez Tomasza Dutkiewicza znalazły się same gwiazdy. Oprócz Barbary Bursztynowicz, Bożeny Dykiel, Marii Pakulnis, Grażyny Wolszczak czy Bartosza Obuchowicza zagrają m.in. znana z serialu "Dom" Halina Rowicka czy współpracująca z Kabarecikiem Olgi Lipińskiej Izabella Olejnik. Całości dopełnia wspaniała muzyka - przeboje Beatlesów oraz piosenki wykonywane przez odtwórczynie głównych ról. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że wszystkie aktorki pojawią się na scenie nago...

Bohaterkami opartej na faktach sztuki Firtha jest grupa gospodyń domowych z niewielkiego miasteczka w Anglii. Oprócz wykonywania zwykłych, domowych obowiązków regularnie spotykają się w miejscowym Instytucie Kobiet, gdzie plotkują, układają kwiaty i wymieniają się przepisami. Co roku wydają również kalendarz, z którego dochód przeznaczony zostaje na cele charytatywne. Najnowsze wydanie zapowiada się jednak niezwykle...

Sam reżyser nie uważa swojego przedstawienia za kontrowersyjne: - Myślę, że treść sztuki - mówi Rafał Dutkiewicz - wskazuje, że tak naprawdę nie powinien to być kontrowersyjny temat. To historia o miłości, przyjaźni, lojalności i kobietach, które żyjąc na angielskiej prowincji popadły w rutynę, zapomniały o tym, co najważniejsze. O tym, co najpiękniejsze w ich osobowości, lecz również o tym, co pięknego w ich ciałach".

Premiera spektaklu odbędzie się 6 października. Trzy dni później zaplanowano premierę galową. Podobnie jak w przypadku kalendarza wydawanego przez gospodynie, będące pierwowzorami bohaterek sztuki Firtha, część dochodu z przedstawienia przeznaczona zostanie na cele charytatywne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji