Artykuły

Warszawa. Aktorzy nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Magdalena Boczarska, Urszula Grabowska, Agnieszka Grochowska, Mateusz Kościukiewicz i Wojciech Zieliński - to tegoroczni nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawanej młodym polskim aktorom wyróżniającym się wybitną indywidualnością.

Listę przekazała Fundacja Kino, organizator konkursu. Aktorzy są honorowani tą nagrodą za filmowe kreacje z ostatniego sezonu.

Magdalena Boczarska otrzymała nominację za rolę w "Różyczce" Jana Kidawy-Błońskiego, Urszula Grabowska - za rolę w "Joannie" Feliksa Falka, Agnieszka Grochowska - za role w dwóch filmach: "Trzy minuty. 21:37" Macieja Ślesickiego i "Nie opuszczaj mnie" Ewy Stankiewicz. Mateusza Kościukiewicza nominowano za rolę w "Matce Teresie od kotów" Pawła Sali, a Wojciecha Zielińskiego - za role w dwóch filmach: "Chrzest" Marcina Wrony i "Huśtawka" Tomasza Lewkowicza.

Laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2010 zostanie wyłoniony spośród nominowanych 8 listopada, podczas gali w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

Pierwszym laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego był - w 1969 r. - Daniel Olbrychski; wśród nagrodzonych w latach kolejnych znaleźli się m.in.: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krystyna Janda, Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Eryk Lubos.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji