Artykuły

Non Stop Show

Chociaż o 60 procent obcięto budżety państwowych teatrów, chociaż po wielu scenach teatralnych w tym sezonie harcować będą jedynie myszy, chociaż coraz więcej aktorów zmienia zawód w poszukiwaniu chleba - jednak wyższe szkoły teatralne nadal kształcą, co oznacza, iż co roku ich mury opuszczają nowi adepci teatralnej sztuki. I - jak co roku - tak i tym razem, zgodnie z dobrą tradycją, wystawia się tzw. dyplomowe spektakle, w których są obsadzani studenci IV roku PWST.

Właśnie takie przedstawienie będziemy mieli okazję zobaczyć w piątkowym Studiu Teatralnym Dwójki. Przedstawienie-oferta, spektakl nadziei. Któż bowiem z tych młodych aktorów nie pragnie być zauważony przez któregoś z dyrektorów teatrów i dostać angaż! Być może - los się uśmiechnie do dwóch, trzech osób - a co z resztą? Kawałek chleba z zasiłku dla bezrobotnych, czy konieczność szukania pracy w innym zawodzie?

"Non Stop Show" - to przedstawienie składające się z fragmentów sztuki i wierszy Tadeusza Różewicza w opracowaniu I Inscenizacji Jerzego Jarockiego. Być może, iż ten współczesny moralitet nie przypadnie do gustu wszystkim widzom. Myślę jednak, że warto przekonać się, jacy są i jaki poziom sztuki prezentują w tym roku najmłodsi adepci teatralnej muzy.

(Studio Teatralne Dwójki: Tadeusz Różewicz, Jerzy Jarocki "Non Stop Show". Program II, godz. 21.30)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji