Artykuły

Katowice. Opowiedz o swoich oczekiwaniach wobec kultury

Opowiedz nam o swoich oczekiwaniach wobec kultury. Podziel się zarówno dobrymi, jak i tymi gorszymi doświadczeniami. Wystarczy, że w najbliższą środę lub czwartek (15-16 września) zajrzysz do Silesia City Center w Katowicach (wejście od strony Tesco) i nagrasz swoją wypowiedź.

Już niewiele czasu dzieli nas od Kongresu Kultury Województwa Śląskiego. Podczas spotkania, które odbywać się będzie w dniach 23-25 września br. artyści, menedżerowie, przedsiębiorcy, środowiska naukowe, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, animatorzy kultury i jej odbiorcy będą rozmawiać o osiągnięciach, potrzebach, koniecznych zmianach - o przyszłości kultury naszego regionu. W tej istotnej debacie mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani tą problematyką (darmowa rejestracja poprzez stronę internetową www.kongreskultury2010.pl; na tej samej stronie transmisja wydarzenia). Częścią Kongresu jest tez sonda przeprowadzana w SCC. Zostanie ona zaprezentowana podczas wydarzeń związanych z Kongresem (m.in. w trakcie Giełdy biznesu kultury w Rondzie Sztuki 25 września), tworząc, wraz z innymi komentarzami, autentyczny obraz naszych opinii, oczekiwań i nadziei.

Kongres Kultury Województwa Śląskiego podejmuje na szczeblu regionalnym tematy poruszane także przez Kongres Kultury Polskiej (Kraków 2009), korzysta również z dorobku Kongresu Kultury Górnego Śląska (1998), który został wykorzystany m.in. podczas prac nad "Strategią rozwoju kultury w województwie śląskim na lata 2006-2020".

Goście Kongresu będą uczestniczyć w debatach, panelach, prezentacjach doświadczeń i wzorców - eksponujących (zgodnie z założeniami kampanii społecznej "Kultura się liczy") znaczenie kultury w procesie rozwoju społeczno-gospodarczego; kultury traktowanej jako inwestycja, kultury służącej integracji społecznej, stymulującej rozwój innowacji i kreatywności.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji