Artykuły

Sukces "Słoneczników" w Mannheim

W piątek 6 maja w sali Kaisergarten w Mannheim zespół aktorek polskich z Londynu, przybyły na teren Centra 6952 na zaproszenie ppłk. Józefa Behma, dał przedstawienie 3-aktowej komedii Teodozji Lisiewicz "Słoneczniki". Sztuka ta obiegła sceny polskie w Anglii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, zyskując wszędzie dzięki interesującej fabule i solidnemu ładunkowi szczerego humoru i sentymentu wielkie powodzenie.

Tak samo było i w Mannheim. Mimo zgoła podzwrotnikowej burzy, która przeszła przez Mannheim około godz. 17-ej, przedstawienie rozpoczęło się punktualnie o godz. 18.30 przy wypełnionej sali.

Przed podniesieniem kurtyny reżyser sztuki p. Wiesław Mirecki w pięknym przemówieniu uwypuklił znaczenie żywego słowa polskiego jako więzi łączącej Polaków na obczyźnie, a w szczególności znaczenie i rolę w tej dziedzinie polskiego teatru.

Z kolei tercet artystek w osobach pp: Romany Pawłowskiej (Matka), Hanny Mireckiej (Córka) i autorki sztuki Teodozji Lisiewicz (Służąca) dał świetny popis gry aktorskiej oklaskiwanej raz po raz przez widownię.

Odkładając do następnego numeru szczegółowsze sprawozdanie, zachęcamy tych naszych czytelników z Mannheim i okolicy, którzy jeszcze nie widzieli "Słoneczników", aby wykorzystali jedyną jeszcze okazję. Sztuka T. Lisiewicz zostanie powtórzona w niedzielę 8 bm., w tej samej sali o godz. 18.30.

[data publikacji artykułu nieznana]

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji