Artykuły

Warszawa. Nowa Dramaturgia w TR Warszawa

Dziś, 14 marca w cyklu "Nowa Dramaturgia w TR" odbedzie sie w TR Warszawa czytanie tekstu Moniki Powalisz (na zdjęciu) "Córka myśliwego albo Polakożerczyni".

"Córka myśliwego albo Polakożerczyni" to sztuka o Polsce i Polakach. Chociaż autorka w sposób sugestywny i przekonujący udowadnia w nim tezę, że Polska jest piękna (bo przyroda), a Polacy odrażający (bo poprzedni system), wymowa dramatu nie jest jednoznaczna. Bohaterką sztuki jest wrażliwa, niegłupia młoda dziewczyna, która przyjeżdża do wielkiego miasta i dokonuje tam serii morderstw, aby oczyścić grunt dla przyszłego pokolenia "pięknych Polaków", "którzy mają w głowie prawdziwe myśli". Dramat ten - jak mówi autorka "jest próbą zapisu frustracji, która stała się udziałem mojego pokolenia, a jednocześnie próbą uchwycenia stanu upadku, do jakiego doszło nasze społeczeństwo. Gdybym miała określić mój tekst jednym słowem, powiedziałabym, że jest on bardziej "narodowy" niż "społeczny"".

Opieka reżyserska: Magdalena Łazarkiewicz, wystąpią m.in.: Katarzyna Herman, Dominika Kluźniak, Rafał Maćkowiak, Rafał Mohr. Poczatek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

***

Monika Powalisz - ur. 1973. Absolwentka UŁ i AT w Warszawie. Autorka sztuk: "Rapsod dla krowy", "Mistyfikacje", "Córka myśliwego" oraz jednoaktówek: "Plaża" i "Rubikon". Od roku związana z grupą dramatopisarzy G8.

"Córka myśliwego" ukaże się w "Antologii najmłodszego dramatu polskiego" nakładem Księgarni Akademickiej w serii "Dramat Współczesny". Promocja książki odbędzie się w TR w kwietniu 2005.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji