Artykuły

Warszawa. Nagrody miesięcznika "Teatr"

Aktorzy Karolina Gruszka, Borys Szyc i Marcin Hycnar, reżyser Grzegorz Wiśniewski oraz scenograf Jerzy Juk-Kowarski to laureaci corocznych nagród miesięcznika "Teatr" za sezon 2009/2010.

Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepsze kreacje aktorskie sezonu 2009/2010 przyznano m.in. Karolinie Gruszce (na zdjęciu). Aktorka została doceniona za rolę w "Lipcu" w reż. Iwana Wyrypajewa w Teatrze na Woli w Warszawie.

Laureatami Nagrody im. Zelwerowicza zostali także Borys Szyc, odtwórca roli Płatonowa w przedstawieniu "Sztuka bez tytułu" w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym w Warszawie, oraz Marcin Hycnar, który zagrał Artura w przedstawieniu "Tango" w reż. Jerzego Jarockiego w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2009/2010 przyznano Grzegorzowi Wiśniewskiemu za przedstawienie "Zmierzch bogów" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Nagrodą Specjalną "Teatru" za scenografie do spektakli Jerzego Jarockiego uhonorowano Jerzego Juka-Kowarskiego.

W skład jury weszli: Jacek Kopciński (przewodniczący jury), Wojciech Majcherek, Bartłomiej Miernik (sekretarz jury), Tadeusz Nyczek, Kalina Zalewska, Monika Żółkoś.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 27 września w w Klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji