Artykuły

Łagodna kraina absurdów

Najbardziej znane przeboje z Kabaretu Starszych Panów zaśpiewają dla bydgoszczan Magda Umer, Piotr Machalica i Zbigniew Zamachowski. Doborowe trio wystąpi w Filharmonii Pomorskiej już za tydzień.

Program pod tytułem "Zimy Żal" - czyli piosenki z Kabaretu Starszych Panów - to fragmenty z niezapomnianego przedstawienia z roku 1989, które miało swoją premierę podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wziął w nim wtedy udział sam Mistrz Jeremi Przybora, a towarzyszyli mu: Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Maria Pakulnis, Magda Umer, Janusz Józefowicz, Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski, a także Hanna Banaszak z Januszem Stroblem.

Spektakl ten okrzyknięto wydarzeniem artystycznym, a ponieważ twórcom po latach żal było piosenek, będących do dziś niedoścignionymi arcydziełami, Magda Umer zaproponowała nieco okrojoną wersję tego widowiska. Do współpracy dołączył Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski i muzycy Wojciech Borkowski, Czesław Bartkowski oraz Adam Cegielski. Z przedstawieniem, które obejrzeć będzie można w naszym mieście, zjeździli wiele polskich miast, wszędzie spotykając się z entuzjastyczną reakcją publiczności.

Usłyszymy piosenki zdecydowanie liryczne i dobrze znane. Będzie okazja do porównań. "Bo we mnie jest seks" przed laty brawurowo śpiewała Kalina Jędrusik. "Już kąpiesz się nie dla mnie" - Wiesław Golas. "Jeżeli kochać, to nie indywidualnie" -genialny Wiesław Michnikpowski. W programie koncertu ponadto znalazły się: "Pani Monika", "Jesienna dziewczyna", błyskotliwe "Na ryby", "Herbatka", "Zimy żal" i rewelacyjna "Taka gmina".

Koncert rozpocznie się o godz. 20 w Filharmonii Pomorskiej (ul. Szwalbego 6). Bilety w cenie 60 zł dostępne są w siedzibie organizatora, Impresariatu Artystycznego "itd." przy ul. Gdańskiej 13 (kamienica w głębi podwórka). Rezerwować je można drogą e-mailową, pisząc na adres: bilety@itd-art.pl lub telefonicznie pod nr. 52 349 35 65,0602 682 519.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji